فرماندار تفت با صدور پیامی فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را گرامی داشته و با اشاره به تقارن آغاز دهه اول محرم و هفته دفاع مقدس تاکید کرده است: دفاع مقدس امتداد راه الهی و نورانی عاشورای حسینی است.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوییه" در این پیام با گرامیداشت فرا رسیدن سالگرد آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس آورده است: تردیدی نیست که تاریخ، در برابر عظمت رشادتها و جهادگری رزمندگان غیور سپاه اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس سر تعظیم فرود آورده و ملت رشید ایران اسلامی عزیز ترین فرزندان خویش را در مسیر آرمانهای متعالی اسلام و انقلاب و تبعیت از فرامین الهی پیر فرزانه جمارانی تقدیم نمود تا امروز پرچم مقدس ایران اسلامی بر قله های عزت و افتخار به احتزاز در آید.

فرماندار تفت با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ادامه داده است: فرهنگ غنی و ماندگار ایثار و شهادت که بر گرفته از فرهنگ عاشورای حسینی است تضمین کننده امنیت و سلامت جامعه بوده و ایران عزیز اسلامی را از آفات و تهدیدات بیگانگان مصون می دارد.

زارع برگزاری یادواره ها و یادمان های شهدای گرانقدر را یکی از راههای مهم بزرگداشت و ترویج این فرهنگ اصیل ارزیابی کرده و با اشاره به تقارن آغاز دهه اول محرم و هفته دفاع مقدس آورده است: دفاع مقدس امتداد راه الهی و نورانی عاشورای حسینی است چرا که عزیزترین و پاک ترین فرزندان این مرز و بوم با تاسی از سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین(ع) و یاران با وفای ایشان، پرچم مقدس ایستادگی و مقاومت در برابر قلدران تاریخ و ظالمان عالم را برافراشتند و جان عزیز و مطهر خویش را فدا و یکی از عاشورایی ترین صحنه های انقلاب اسلامی ایران را در عصر حاضر جلوه گر نمودند.

فرماندار تفت در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام شهرستان تفت، از همه دستگاههای اجرایی شهرستان خواسته است تا در بزرگداشت هفته دفاع مقدس مشارکت فعالانه داشته باشند.