فرماندار تفت با صدور پیامی فرا رسیدن یوم ا... سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت و بر ادامه راه شهدای والامقام هشت سال دفاع مقدس تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوییه" در این پیام با اشاره به جانفشانی‌ها و فداکاری های رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس آورده است: تردیدی نیست که تاریخ، در برابر عظمت رشادتها و جهادگری رزمندگان غیور سپاه اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس سر تعظیم فرود آورده و ملت رشید ایران اسلامی عزیز ترین فرزندان خویش را در مسیر آرمانهای متعالی اسلام و انقلاب و تبعیت از فرامین الهی پیر فرزانه جمارانی تقدیم نمود تا امروز پرچم مقدس ایران اسلامی بر قله های عزت و افتخار به احتزاز در آید.

فرماندار تفت با اشاره به حماسه عظیم و الهی آزادسازی خرمشهر در دوران هشت سال مقدس، آن را نقطه عطفی در مسیر پیروزی های رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل عنوان کرده و افزوده است: حقیقتا که فتح خرمشهر به تعبیر حکیمانه امام راحل عظیم الشان(ره) فتح خاک نبود بلکه فتح عالی ترین ارزشهای اسلامی و انسانی بود که سراسر تاریخ جنگ تحمیلی را تحت تاثیر خود قرار داد و منشاء موفقیت های بعدی گردید.

زارع در این پیام فتح خرمشهر را نتیجه رهبری شجاعانه امام راحل(ره)، ایثار و جانفشانی رزمندگان اسلام و خودباوری و همبستگی ملی دانسته و ادامه داده است: آزادسازی خرمشهر عزیز، نماد همبستگی ملت رشیدی است که تنها با تکیه بر مدد الهی و رهبری اسلامی و فرزندان جان بر کف خویش، مظلومانه بر روی اهداف و آرمانهای خویش ایستادگی می کند و پایمردی و مقاومت را فلسفه اصلی انقلاب اسلامی خود در برابر مستکبران تاریخ قرار داده است.

فرماندار تفت در پایان با تبریک فرا رسیدن سوم خرداد، سالروز خلق حماسه بزرگ فتح خرمشهر، یاد و خاطره شهیدان والامقام انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به ویژه شهید عزیز محمد جهان آرا و همرزمان سرافراز وی را گرامی داشته است.