بخشدار مرکزی تفت با انتشار یادداشتی، تقارن ایام سوگواری حضرت اباعبدا... الحسین(ع) و هفته دفاع مقدس را فرصتی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ارزیابی کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "علی احمدیان" در این یادداشت آورده است: آغاز هفته دفاع مقدس امسال با تفاوتی نسبت به سالهای گذشته همراه است و این تفاوت، تقارن آن با آغاز دهه اول محرم و مراسم های عزاداری و سوگواری حضرت سید الشهدا(ع) است. تردیدی نیست ریشه اصلی و مانای فرهنگ ایثار و شهادت در مسیر قرب الهی در دوران هشت سال دفاع مقدس، همان ویژگی های بی بدیل و فرهنگ عظیم و اصیل عاشورای حسینی است و تداخل این دو مناسبت، ضرورت های تبیین ارتباط تنگاتنگ و نزدیک دفاع مقدس و عاشورای حسینی را حیاتی می سازد چرا که دفاع مقدس امتداد همان مسیر روشن و الهی است که با خون عزیزترین فرزندان این مرز و بوم در دوران حاضر در میدان جهاد و شهادت و ایستادگی در برابر ظلم و زورگویی جلایی دوباره یافت.

رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس، عالی ترین جلوه های عشق بازی با پروردگار خویش را به نمایش گذاشتند و آنچه که در مکتب غنی و اصیل حسینی آموخته بودند را در صحنه راستین جهاد بر علیه جبهه کفر و استبداد جهانی به درستی و به کمال پس دادند و در امتحانی عظیم سربلند بیرون آمدند و نام خویش را برای همیشه تاریخ پرآوازه کرده و مدال پر افتخار جانفشانی در مسیر آرمان های الهی و متعالی امام حسین(ع) که همان ایستادگی و رادمردی در برابر ظالمان و دفاع از مظلومان تاریخ است را به سینه آویختند و خالق زیباترین تابلوی دلسپردگی به معبود خویش گردیدند.

تبیین این موضوع، خود می تواند یکی از وظایف خطیر رسانه ها در این روزها باشد چرا که ترویج فرهنگ ایثار و نثار و جهاد و شهادت یکی از مهم ترین وظایف عصر حاضر است. نسل جوان ایران اسلامی، امروز نیازمند آن است تا به صورت هنرمندانه شاهد بازتعریف وقایع و رویدادهای بی بدیل دوران هشت سال دفاع مقدس و پیوند نزدیک و تنگاتنگ آن با فلسفه عاشورای حسینی باشد و رسانه ها می توانند با تبیین این هدف مهم، بیشترین نقش را در سلامت و امنیت جامعه خویش داشته باشد چرا که جامعه ای که فرهنگ ایثار و شهادت در آن زنده باشد جامعه ای رشید، شجاع، پویا و الهی است و هیچ توطئه و ترفندی برای تفرقه افکنی و یا تهاجم به آن کارگر نخواهد افتاد.

اینجانب با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره همه شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، قبولی عزاداری همگان در مراسم های سوگواری حضرت اباعبدا... الحسین(ع) و یاران باوفای ایشان را از درگاه حضرت دوست مسئلت می نمایم.