مدرسه تخصصی رباتیک ایده پرداز برتر به عنوان مجهز ترین مرکز تخصصی این حوزه در کشور، با حضور فرماندار و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی رسما افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "محمود زارع رشکوییه" در حاشیه این مراسم با قدردانی از مخترع تفتی "محمدعلی منتظر" در راه اندازی این مدرسه و آموزشگاه تخصصی گفت: این مرکز که یکی از مجهزترین مراکز تخصصی در سطح کشور در حوزه رباتیک محسوب می شود  اقدامات ارزشمند دیگری همچون پرورش خلاقیت و مشاوره برای ثبت اختراعات را نیز ارائه می کند که حقیقتا این اقدام، شایسته تجلیل و قدردانی است.

فرماندار تفت با بیان این که توسعه چنین مراکز آموزشی، از نیازهای شهرستان تفت محسوب می شود ادامه داد: توجه به مخترعان و بها دادن به تلاشهای آنان، گامی مهم در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است و می تواند در گسترش تولیدات داخلی و رشد اشتغال زایی در جامعه موثر باشد.

وی شناسایی خلاقیت ها و تشویق ایده های برتر را اقدامی مهم و حیاتی در مسیر توسعه کشور ارزیابی کرد و افزود: جوانان عزیز ایران اسلامی در همه حوزه ها با درخشش چشمگیر و استعداد خیره کننده، همگان را به تحسین واداشته اند و قطعا با فراهم کردن شرایط مناسب تر و بهره گیری از مشاوره های دقیق، می توانند ایده ها و اختراعات خود را نیز به درستی به صحنه عمل و اجرا بکشانند و تبدیل ایده به محصول را گسترش دهند.

فرماندار تفت در پایان از حمایت کامل مدیریت ارشد شهرستان تفت از توسعه ایده های کارآمد و برتر و مخترعان برای کمک به عملیاتی شدن ایده و اختراع آنان خبر داد.

یادآور می شود مدرسه تخصصی رباتیک ایده پرداز برتر به عنوان مجهزترین مرکز تخصصی در این حوزه، با مدیریت مخترع جوان تفتی " محمدعلی منتظر" در حوزه آموزش رباتیک، مشاوره ثبت اختراعات و پرورش خلاقیت ارائه خدمت می کند و در شهرک شهید صدوقی(ره) تفت دایر شده می باشد.