هم‌زمان با سراسر کشور؛

برگزاری مراسم نمادین "زنگ ایثار و مقاومت" در دبیرستان امام جعفر صادق (ع) تفت

مراسم نمادین "زنگ ایثار و مقاومت" هم‌زمان با سراسر کشور با حضور امام‌جمعه تفت، فرماندار شهرستان تفت و جمعی از مسئولان، خانواده شهدا، فرهنگیان و دانش آموزان در دبیرستان امام جعفر صادق (ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان تفت؛ "حجت‌الاسلام علی‌محمد گلوردی" امام‌جمعه تفت در مراسم نمادین زنگ ایثار و مقاومت خاطرنشان کرد: هشت سال دفاع مقدس برای کشور عزت و افتخار به وجود آورد و یکی از افتخارات استان یزد در آن دوران وجود هزار شهید دانش‌آموز در بین چهار هزار شهید استان است.

امام‌جمعه تفت بیان داشت: دانش آموزان نسل کنونی باید تلاش خود را برای پاسداری از خون شهدا به‌کارگیرند و توجه به نماز، حفظ حجاب، زنده نگه‌داشتن ارزش‌های نظام و پشتیبانی ولایت‌فقیه ازجمله مواردی است که در وصیت‌نامه شهدا آمده و دانش آموزان عمل به آن را باید در برنامه خود قرار دهند.

حجت‌الاسلام گلوردی در ادامه به سفارش‌های مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به دانش آموزان اشاره و تصریح نمود: کسب علم و دانش، تهذیب و خودسازی و ورزش سه سفارش مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به دانش آموزان است و دانش آموزان باید در عمل به فرموده‌های ایشان اهتمام ورزند.

وی ادامه داد: کسب علم و دانش باعث رفع مشکلات کشور می‌شود و کشور را به بیگانگان بی‌نیاز می‌کند و نمونه آن در پیشرفت موشکی ایران قابل‌مشاهده است.

شایان‌ذکر است تجلیل از خانواده شهید "حسین صولتی"، قرائت پیام مشترک سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، اجرای سرود دانش‌آموزی، پخش کلیپ، قرائت وصیت‌نامه شهید دانش‌آموز و بازگویی خاطرات جبهه از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.