به گزارش روابط عمومی فرمانداری تفت، "ناصر دهقانی" در این مراسم با تبریک آغاز سال تحصیلی به دانش آموزان و معلمان گفت: ماه مهر، ماه خاطرات خوب، دوستی ها و رفاقت های صادقانه و پاک است.

معاون فرماندار تفت با بیان این که مهر ماه، ماه تجديد خاطرات مدرسه و دنياي زيباي كودكي و نوجواني است ادامه داد: ماه مهر حقیقتا ماه مهر ورزیدن و محبت کردن است و این که آغاز سال تحصیلی با آغاز مهرماه مقارن شده است خود نشان دهنده اهمیت این ایام است.

معاون فرماندار تفت همچنین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: بسیاری از حماسه هایی که در جبهه های حق علیه باطل خلق شد حاصل جانفشانی و فداکاری دانش آموزانی بود که جان عزیز خود را برای دفاع از هم میهنان خود فدا کردند که بارز ترین نمونه آنان شهید فهمیده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اجرای طرح سرشماری کشاورزی از 5 مهرماه در سراسر کشور اظهار داشت: سرشماری کشاورزی پایه گذار تدوین سیاست های مثبت و تحول آفرین در بخش کشاورزی است.

دهقانی با اشاره به نقش مهم دانش آموزان در آگاهی بخشی از اهمیت اجرای صحیح این طرح ملی، از آنان خواست تا فضا را برای همکاری سازنده مردم با ماموران آمار مهیا کنند.

معاون فرماندار تفت همچنین با اشاره به مذاکرات فشرده هسته ای، یاد و خاطره همه دانشمندان شهید این عرصه را گرامی داشت و گفت: با توجه به تلاش مجدانه تیم مذاکره کننده هسته ای در دفاع از حقوق ملت رشید ایران در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای، امیدواریم نتیجه این مذاکرات عزت و افتخار کشور را در پی داشته باشد. وی از تلاش های بی وقفه اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای ایران که مورد تایید رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) می باشند قدردانی و برای آنان در مسیر مذاکرات سخت هسته ای آرزوی توفیق کرد.

در حاشیه این مراسم بخشدار گاریزات و کهدوئیه نیز با تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید گفت: دانش آموزان عزیز باید قدر این ایام خوب و خاطره ساز را بدانند و با همه توان در راه کسب علم و دانش بکوشند.

"مهدی حاج حیدری" با اشاره به خدمات و تلاش های معلمان و مدیران بخش گاریزات و کهدوئیه گفت: معلمان با تلاش بی وقفه و خالصانه خود، بعد از والدین مهم ترین نقش را در شکل دهی فکری آینده سازان کشور بر عهده دارند و این موضوع، مسئولین آنان را خطیر تر می سازد.

یادآور می شود معاون فرماندار تفت دیروز نیز با حضور در مدرسه دبستان قرآنی فاطمیه بخش نیر، در مراسم آغاز سال تحصیلی این بخش شرکت کرده بود.